• تماس با دکوسرام : 02188051928 , 02188051929 , 09121083178
  • استفاده درست
  • چیدمان درست
  • انتخاب درست
سونا 09121083178

سونا

سونا یعنی گرم کردن محیط جهت نرمش عضلات بدن و یا رفع چربی های زائد موجود در بدن . سونا به دو دسته رطوبتی و گرمایشی تقسیم می شود.

سونا بخار

سونای رطوبتی و یا سونای بخار عبارت است از اطاقي شبيه حمام كه داخل آن (كف و ديوارها و سقف ) تمام بوسيله كاشي و سراميك هاي كوچك پوشانده شده است بطوريكه كاملا قابل شستشو مي باشد . عموما حرارت اينگونه سونا حدود 80 درجه سانتي گراد است سونا رفتن باعث تعريق و ايجاد آرامش در بدن مي شود و فوائد بهداشتي فراواني براي انسان دارد . كلمه سونا برگرفته از يك كلمه فنلاندي ساونا : savuna” كه به معني قرار گرفتن در دود است .

نمایش گزینه ها...

سونا خشک

سونا خشک به اتاقکی گفته میشود که کلیه سطوح دیوار , سقف و کف آن با لایه ای از چوب پوشش داده شده و در بخشی از آن از دستگاههای حرارتی برقی و یا گازی جهت گرم کردن محیط داخل استفاده می شود و معمولا گرمایش داخل اتاق بین 45 تا 70درجه سانتی گراد تنظیم می گردد . در این دما کلیه منافذ موجود در پوست بدن باز شده و به ازای هر 20 دقیقه یک لیتر آب بدن دفع می شود و چربی های ضائد آب شده و موجب تحریک عضله های مختلف بدن می شود . در گذشته با گرم کردن محیط بسیاری از بیماریهای موجود مداوا می شده و معتقد بودند با عرق کردن میکروبهای موجود از بدن دفع می گردد . هم اکنون از سونا جهت پرورش اندام و لاغر نمودن استفاده می گردد.

نمایش گزینه ها...
شما در صفحه مقابل قرار دارید : سونا