• تماس با دکوسرام : 02188051928 , 02188051929 , 09121083178
  • استفاده درست
  • چیدمان درست
  • انتخاب درست

آیا سونا خطری دارد؟

  • PDF

عمده ترين خطری كه استفاده از سونا دارد اين است كه ماندن بيش از اندازه در آن می تواند در بعضي افراد باعث غش و ضعف ناشی از گرمای بيش از اندازه شود . افرادی كه مستعد ابتلا به اين وضع هستند بيشتر آنهایی هستند كه بيماری قلبی دارند يا اقدام به نوشيدن الكل كرده اند . به همین جهت نوشيدن مشروبات الكلی و همزمان رفتن به سونا كار اصلا درستی نيست . (ضمن اينكه مصرف مشروبات الكلي در همه حال امر مردودی است )

به همين جهت لازم است برای رعايت ايمنی ، موارد زير مورد نظر قرار گيرد :


· افراد مسن و پير بايد ميزان ماندنشان را در سونا محدود كرده و زياد در سونا نمانند .

· افرادی كه دارای بيماری قلبی هستند و يا ناراحتی تنفسی دارند بايد از رفتن به سونا اجتناب كنند و بطوركلی هر كسی كه دارای نارحتی مزمن است بايد ابتدا با دكترش مشورت كند و در صورت اجازه دادن پزشك از سونا استفاده نمايد .

· نبايد قبل از رفتن به سونا غذا بخوريد.

· از مصرف دارو به هنگام سونا خودداری كنيد – داروهای تسكين دهنده ، داروهای تحريك كننده و ساير داروهايی كه توسط پزشك تجويز شده است می توانند باعث تغيير سوخت و ساز بدن شوند و در گرمای سونا اثرات نامطلوبی بر روی بدن بگذارند .

· هرگاه احساس گيجی كرديد و يا مشكلی در تنفس اتان مشاهده نموديد و يا بطور كلی احساس ناراحتی به شما دست داد ، لازم است كه بلافاصله سونا را ترك كنيد .

· هنگاميكه تصميم به استفاده از سونا گرفتيد ، اين كار را بتدريج و به آرامی شروع كنيد . درابتدا تا جايی كه برايتان امكان دارد و احساس راحتی می كنيد در سونا بمانيد . و هر بار كه به سونا می رويد مدت زمان ماندن در سونا را زيادتر كنيد تا بتدريج به ماندن در سونا عادت كنيد .


آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۲۸

شما در صفحه مقابل قرار دارید : سئوالات متداول . آیا سونا خطری دارد؟